Infineon Technologies SAF-XC2285M-56F80LAA
Yingxinyuan Int'l(Group) Ltd.
Contact Now
Brand Name : Infineon Technologies
Model Number : SAF-XC2285M-56F80LAA
MOQ : 1PCS
Price : Negotiation
Payment Terms : T/T
Supply Ability : 999999+PCS
Delivery Time : 2-7 work days
Supplier : Rochester Electronics, LLC
Series : XC22xxM
CoreProcessor : C166SV2
CoreSize : 16/32-Bit
Speed : 80MHz
Connectivity : CANbus, EBI/EMI, I²C, LINbus, SPI, SSC, UART/USART, USI
Peripherals : I²S, POR, PWM, WDT
NumberofI/O : 118
ProgramMemorySize : 448KB (448K x 8)
ProgramMemoryType : FLASH
EEPROMSize : -
RAMSize : 50K x 8
Voltage-Supply(Vcc/Vdd) : 3V ~ 5.5V
DataConverters : A/D 16x10b
OscillatorType : Internal
OperatingTemperature : -40°C ~ 85°C (TA)
MountingType : Surface Mount
Package/Case : 144-LQFP Exposed Pad
Contact Now
Infineon Technologies SAF-XC2285M-56F80LAA 16-BIT C166 MMC - XC2200 FAMILY
Part.SAF-XC2285M-56F80LAA
ManufactureInfineon Technologies
DescriptionIC MCU 32BIT 128KB FLASH 80LFQFP
CoreC166SV2
Core Size16/32-Bit
Speed80MHz