Renesas Electronics America Inc DF2211UFP24V
Yingxinyuan Int'l(Group) Ltd.
Contact Now
Brand Name : Renesas Electronics America Inc
Model Number : DF2211UFP24V
MOQ : 1PCS
Price : Negotiation
Payment Terms : T/T
Supply Ability : 999999+PCS
Delivery Time : 2-7 work days
Supplier : Renesas Electronics America Inc
Series : H8® H8S/2200
CoreProcessor : H8S/2000
CoreSize : 16-Bit
Speed : 24MHz
Connectivity : SCI, SmartCard, USB
Peripherals : DMA, POR, PWM, WDT
NumberofI/O : 37
ProgramMemorySize : 64KB (64K x 8)
ProgramMemoryType : FLASH
EEPROMSize : -
RAMSize : 8K x 8
Voltage-Supply(Vcc/Vdd) : 2.7V ~ 3.6V
DataConverters : A/D 6x10b
OscillatorType : External
OperatingTemperature : -20°C ~ 75°C (TA)
MountingType : Surface Mount
Package/Case : 64-LQFP
Contact Now
Renesas Electronics America Inc DF2211UFP24V IC MCU 16BIT 64KB FLASH 64LQFP
Part.DF2211UFP24V
ManufactureRenesas Electronics America Inc
DescriptionIC MCU 32BIT 128KB FLASH 80LFQFP
CoreH8S/2000
Core Size16-Bit
Speed24MHz