Cypress Semiconductor Corp CY8C21634-24LTXIKA
Yingxinyuan Int'l(Group) Ltd.
Contact Now
Brand Name : Cypress Semiconductor Corp
Model Number : CY8C21634-24LTXIKA
MOQ : 1PCS
Price : Negotiation
Payment Terms : T/T
Supply Ability : 999999+PCS
Delivery Time : 2-7 work days
Supplier : Rochester Electronics, LLC
Series : PSOC®1 CY8C21xxx
CoreProcessor : M8C
CoreSize : 8-Bit
Speed : 24MHz
Connectivity : I²C, SPI, UART/USART
Peripherals : POR, PWM, WDT
NumberofI/O : 28
ProgramMemorySize : 8KB (8K x 8)
ProgramMemoryType : FLASH
EEPROMSize : -
RAMSize : 512 x 8
Voltage-Supply(Vcc/Vdd) : 2.4V ~ 5.25V
DataConverters : A/D 28x8b
OscillatorType : Internal
OperatingTemperature : -40°C ~ 85°C (TA)
MountingType : Surface Mount
Package/Case : 32-VFQFN Exposed Pad
Contact Now
Cypress Semiconductor Corp CY8C21634-24LTXIKA IC MCU 8BIT 8KB FLASH 32QFN
Part.CY8C21634-24LTXIKA
ManufactureCypress Semiconductor Corp
DescriptionIC MCU 32BIT 128KB FLASH 80LFQFP
CoreM8C
Core Size8-Bit
Speed24MHz